Medytacja to Komunikacja ze Sobą

Medytacja to przebywanie z Samym Sobą, zanurzanie się w Swoim wnętrzu. To narzędzie do poznania Siebie – doświadczanie Siebie i obecności Boga w Nas. „Ja i ojciec jednym jesteśmy” to słowa Jezusa potwierdzające ten stan. To sposób na poszukiwanie i odnajdywanie Prawdy o Sobie. Kim Jestem ? Co robię na planecie Ziemia?

” Nie bój się Kochać Siebie” mówił Budda,  Miłowanie Siebie i obserwacja Siebie – daje możliwośc dostrzeżenia istoty natury człowieka.

Polecam np. naa początek –  ćwiczenie  wprowadzające – uczące koncentracji (z archiwum warsztatów z Kazikiem Kwitniewskim)- jeśli tak wybierasz , oczywiście. Przede wszystkim podążaj za Swoją prawdą , Kwstionuj więc wszystko co nie jest Twoje….

.zascianek kazik DSCI0155

Zachęcam do zapoznania się z nagraniami z poprzednich warsztatów na www.adept.org .pl   … jak poczujesz…

                  drabina do nieba     DRABINA DO ………

SADHANA  to PRAKTYKA DUCHOWA

 .

 

.

 na   stronie :   www.adept.org.pl  i bezpośrednio na youtube… POLECAM 

.

ZADJECIE JA PLUS KAZIK 2.

.Renata Cornelina Markiewicz  😛

  • a oto słowa Kazika – nadal aktualne:

„Kochani!
Na stronie ADEPTA znajduje się dział;   Drabina do Nieba.
Mam nadzieję, że to podsumowanie będzie Wam naprawdę pomocne. Drugim krokiem  będzie dołączenie do każdego stopnia drabiny linku do medytacji lub ćwiczenia związanego z tematem stopnia drabiny. Teraz już bez specjalnego szukania będziecie mieli najważniejsze medytacje
w zasięgu ręki.
Uwaga!
Każdy z nas jest inny i stopnie mogą wyglądać trochę inaczej. Pewnych rzeczy możecie nie zauważyć,a inne możecie przeżywać bardziej i mocniej, pełniej. Dlatego też z pewnym dystansem musicie podchodzić do wyrysowanej drabiny – to moje przeżycia,moja sadhana, a dróg są tysiące. Myślę jednak, że takie spojrzenie może być przydatne dla każdego z Was.
Pozdrawiam Was Wszystkich serdecznie. Życzę Wam wytrwałości
i cierpliwości w Drodze. Kazik”

 .

.

zdjecia zKAZIA WARSZTATOW26

Wielokrotnie spotykam się z pytaniami: kto jest dla mnie godnym polecenia –prawdziwym Mistrzem – (cokolwiek to dla Ciebie znaczy).
Odpowiadam: Nie trzeba wyjeżdżać do Indii  czy przedzierać się przez trudne szlaki selwii w Peru czy w innych miejscach świata…
w poszukiwaniu swego Przewodnika, Nauczyciela, Guru, Mistrza czy jak Go chcesz nazwać…

Największego Guru masz w sobie i Jego tylko słuchaj, ale….!!! jesli tak poczujesz -umocnić Cię w tym przekonaniu, pomóc Go odnaleźć może drugi Mistrz.

..

Polecam  cudowną medytację: „Rachunek sumienia”

.

http://www.youtube.com/watch?v=0mRVegNL-DM